سم چیست

هر ماده ای (شیمیایی، سم گیاهی و ...) که باعث اختلال در عملکرد طبیعی فیزیولوژیک موجودات زنده شود سم نامیده می شود.

سمپاشی چیست

سم پاشی یا Spraying  یکی از روش های اصلی کنترل آفات است که در آن سم پس از اختلاط با حلال (آب، روغن و ...) در درون دستگاه های سمپاشی ریخته شده و بعد از تنظیم نازل (کالیبراسیون) به صورت خطی، نواری و یا نقطه ای بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شود. 

انواع روش های سمپاشی

دستگاه های اسپری کننده دستی، موتوری، اتومایزر، پهپاد و قایق های سمپاشی


بهترین روش سمپاشی

بر اساس موقعیت و آلودگی باید روش مناسب را انتخاب کرد و نمی توان هیچ روش را بر روش دیگر ارجع دانست، مثلا جهت سم پاشی در طغیان آفات در یک مکان مانند طغیان ملخ ها یا سوسک های سیاه از روش پهپاد استفاده می شود یا در سمپاشی سکوهای نفتی و اسکله ها به خصوص در جزایر بهترین روش استفاده از قایق های سمپاش است که شرکت ورسا صنعت با سال ها تجربه بر اساس مکان آلودگی و نوع آلودگی بهترین روش را انتخاب نموده و آن را به کار می گیرد.

روش های غیر سمپاشی مبارزه با حشرات

روش هایی چون بهسازی و تله گذاری که جزء مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات (IPM) می باشد و باید که از سمپاشی به کار گرفته شود و همیشه روش سم پاشی آخرین راه حل جهت کنترل آفات می باشد و شرکت ورسا صنعت سبز در اولین گام سعی در کنترل آفت با مشاوره رایگان دارد.

چه وقت باید سمپاشی انجام شود

هنگامی که تمام روش های مدیریت تلفیقی مبارزه (IPM)  با آفات نتوانست مشکل را برطرف کند تنها راه حل استفاده از روش سم پاشی می باشد.

شرکت سمپاشی خوب چه ویژگی هایی  دارد

یک شرکت سم پاشی خوب باید از افراد علمی و متخصص که از همه عوامل چون میزان آلودگی، تاثیرگذاری سم و مقاومت آفات نسبت به سم و اثرات سوء سم بر روی گیاهان و افراد ساکن آگاهی کامل داشته باشد و بتواند به روز ترین روش های روز دنیا را برای کنترل آفات به کار گیرد.

بهترین شرکت سم پاشی تهران

شرکت ورسا صنعت سبز با 15 سال تجربه کار و علمی و تنها شرکت ارائه دهنده مقالات در همایش های علمی معتبر و همچنین همکاری تیم علمی شرکت با روزنامه ها و نشریات خبری کشور و همچنین گواهی نامه های بین المللی توانسته گام موثری در این عرصه در کشور بردارد.