کلیپ آموزشی بهترین روش سمپاشی ساس تختخواب


ساس از نمای شکمی
علائم وجود ساس
ساس از نمای نزدیک
سمپاشی ساس تختخواب
سمپاشی ساس تختخواب

سمپاشی ساس تختخواب

بهترین روش سمپاشی ساس تختخواب Bed bug و با نام علمی Cimex lectularius استفاده از روش شیمیایی (سمپاشی) و نیز حذف وسایل آلوده می باشد. ضمنا استفاده از هر گونه روش با سموم گازی (نظیر متیل بروماید و قرص برنج یا فستوکسین) در مبارزه با ساس در اماکن عمومی و خانگی ممنوع می باشد. سوزاندن گوگرد نیز علاوه بر تاثیر مخرب بر روی لوازم الکتریکی منزل، تاثیری در نابودی ساس ندارد. ضمنا از بعضی سموم خاص بی بو برای مبارزه با ساس هم می توان استفاده کرد. 

ساس چیست؟

ساس حشره ای خونخوار است که در سحر گاه قبل از طلوع آفتاب از خون انسان یا سایر پستانداران یا پرندگان تغذیه می کند.

اندازه ساس

اندازه ساس بر اساس نوع گونه بین 5 تا 8 میلی متر متغیر است.

ساس از کجا میاد؟

ساس‌ها به راحتی از راه لباس، تختخواب، لوازم خواب افراد، مبلمان نو و دست دوم، وسایل چوبی کرایه ای مثل میز و صندلی مجالس، چمدان مسافران و حتی ساک‌های ورزشی از اماکن آلوده به اماکن تازه و غیره آلوده راه پیدا می‌کنند.

علائم ساس در منزل

 1. زخم‌های محل گزش پاپول‌های سفتی بوده که از یکدیگر فاصله کمی داشته و دو تا دو تا یا سه تا سه تا با هم ظاهر می‌شوند. شکل خوشه‌ای گزش‌ها در تمایز گذاشتن بین زخم‌ها با گزش سایر حشرات نظیر کک و ... مهم است.
 2.  دیدن ساس (مرده، زنده و یا پوسته‌های خالی پس از پوست اندازی) در محل‌های خواب و استراحت.
 3. رد خون در روی ملحفه‌ها و مخفیگاه‌های ساس‌ها (مشاهده لکه‌های خون  و نقاط تیره رنگی که در اثر استفراغ و مدفوع توسط حشره روی ملافه، تشک، لباس خواب و دیوار ایجاد می‌شود.).
 4. روشن کردن ناگهانی برق در شب و مشاهده ساس ها. 
 5. در صورت زیاد شدن جمعیت بوی بد حاصل از ترکیبات روغنی دفعی بدن آن ها.

مراحل  روش سمپاشی ساس تختخواب

مراحل بهترین روش سمپاشی ساس تختخواب به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا با استفاده از سموم بهداشتی مخصوص ساس طبق و دستورالعمل نوشته شده برروی بروشور مصرف سم، میزان مشخصی از سم توصیه را با آب سرد رقیق نموده و سپس داخل سمپاش (سم پاش) بریزید.
 2. سر نازل سمپاش (سم پاش) را بر روی حالت پخش (زاویه پاشش 45 تا 90 درجه) قراردهید.
 3. دور تا دور محل مورد نظر (منزل، خوابگاه، محل کار و ...) سمپاشی ساس را بصورت نواری با عرض 15 الی 30 سانتی متر سمپاشی (سم پاشی) نمایید.
 4. کلیه لوازم چوبی و پارچه ای آلوده موجود در محل را بصورت کامل سمپاشی نمایید.
 5.  سر نازل سمپاش (سم پاش) را در حالت سوزنی (تیز یا مستقیم) قرار دهید.
 6. کلیه درزها و شکاف های موجود در کف، دیوارها و وسایل آلوده مکان اجرای عملیات را سمپاشی (سم پاشی) نمایید.
 7. با توجه به عدم نفوذ و تاثیر سموم بر روی تخم ساس و برای کسب موفقیت و اطمینان از موثر بودن سمپاشی (سم پاشی)، الزامیست. سمپاشی ساس را 14 روز بعد به همین طریق مجددا تکرار نمایید.
 8. ضمنا به منظور رسیدن به نتیجه مناسب می توانید در هر مرحله نظافت و شستشوی پس سمپاشی، کلیه مناطق سمپاشی شده را بخارشوی نمایید.
 9. در این مقاله به بهترین روش سمپاشی ساس رختخواب پرداخته شد، به منظور کسب اطلاعات در مورد قیمت سمپاشی منزل و قیمت سمپاشی ساس و اطلاع از زمان سمپاشی ساس تختخواب با شماره 02166036378 تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت ورسا صنعت سبزبهره مند گردید.