الزام کنترل آفات کشتی ها و شناور های دریایی

کشتی ها از ناوگان حمل و نقل می باشند که از دیرباز برای جابجایی افراد و کالا و حتی جنگ بین بنادر از آن استفاده می شود. کشتی ها به خاطر جابجایی بین مرز ها احتمال انتقال آفات به خصوص حشرات با توانایی پرواز و به علت ساختار چوبی آن ها آفات چوب و وجود انبار های غذایی یا کشتی های حمل و نقل غذایی آفات مواد غذایی را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می کنند و وجود خدمه ها با ملیت های مختلف و وجود انگل در سطح بدن آن ها، از این رو باعث کسترش آفات و بیماری ها در سراسر جهان می شوند ، بنابراین برای جلو گیری از این زنجیره انتقال باید حتما کنترل آفات در کشتی ها و شناور های دریایی صورت گیرد.

انواع کشتی ها

کشتی های مسافر بری، کشتی های باری، کشتی های نفت کش، کشتی های یدک کش، کشتی های جنگی، کشتی های صید دریایی و ...

انواع آفات در کشتی ها و شناور های دریایی

انواع جوندگان، انواک سوسک ها، انواع پشه ها و مگس ها به خصوص مگس های انگلی و پشه آئدس و آنوفل، انواع حشرات خونخوار مانند کک شپش ساس کنه مایت، انواع سوسک ها و حشرات چوبخوار مانند: موریانه، سوسک چوبخوار، بید، پروانه، مورچه، عنکبوت و ...

بخش هایی از کشتی ها و شناور ها که باید سمپاشی شود

کلیه قسمت ها شامل موتورخانه، اتاق کارگران، پالت های انبار غذایی و انبار باری، آشپزخانه، پل فرماندهی کشتی، عرشه کشتی، دکل کشتی، سینه گاه کشتی، عقب کشتی و سایر قسمت ها که احتمال دارد حشرات در آن پناه بگیرند و تخم ریزی کنند.

کنترل آفات در کشتی ها و شناور ها توسط شرکت ورسا صنعت سبز

شناسایی و کنترل حشرات و جوندگان یکی از بزرگ ترین معضلات بنادر و اسکله ها بوده و کار بسیار دشواری می باشد که خوشبختانه شرکت ورسا صنعت سبز با فراهم نمودن تجهیزات لازم در این زمینه شامل سموم استاندارد، تجهیزات تشخیص و شناسایی و قایق های مخصوص سم پاشی ( سمپاشی ) و داشتن دانش فنی، مدارک و تجارب بین‌المللی در این زمینه عملیات کنترل آفات را برای انواع شناور ها، کشتی ها، قایق ها، موتور ها و اتوبوس های دریایی و اسکله ها و حتی عملیات سمپاشی در وسط آب را انجام خواهد داد و در پایان عملیات گواهینامه ضدعفونی Disinfection و کنترل آفات Pest control  برای شناور به منظور اطلاع رسانی سیستم دریانوردی از نوع مواد مصرفی و روش های اجرایی در شناور صادر می گردد.

این شرکت همچنین به ارائه مشاوره و راهکار های عملی جهت بهسازی محیط کشتی ها و شناور به صورت رایگان در اختیار مشتری های محترم قرار می دهد.