شرکت ورسا صنعت سبز در خبرگزاری‌ها


شرکت ورسا صنعت سبز در خبرگزاری‌ها

در راستای مسئولیت اجتماعی واحد تحقیق و توسعه شرکت سمپاشی، کنترل و دفع آفات ورسا صنعت سبز اقدام به تولید مجموعه مقالات کاربردی، علمی، پژوهشی، اجتماعی در حوزه انواع مریضی‌ها، عفونت‌ها و آسیب‌های ناشی از حشرات و جانوران موذی و حیوانات نموده است و تمامی این موارد را در خبرگزاری‌ها و سایت‌های مورد رجوع مردم به صورت مقاله یا گزارش در اختیار عموم جامعه قرار داده است.

در این بخش قصد داریم تا با نمایش آدرس این صفحات فهرستی از تمامی این مقالات داشته باشیم.


ساس در کمین است، وسایل دست دوم نخرید

تهران – ایرنا- یک حشره شناس به هموطنان هشدار داد تا با نخریدن وسایل دست دوم بویژه وسایل دست دوم ضد عفونی نشده از ورود ساس که از انگل های خارجی انسان در عصر حاضر است، جلوگیری کنند.


شپش، فقیر و غنی نمی‌شناسد

تهران-ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات به هموطنان هشدار داد شپش یکی از انگل های خارجی و اجباری انسان است که مختص جوامع فقیر و با سطح بهداشت پایین نیست بلکه افراد در هر سن و جنس و با هر سطح اقتصادی و اجتماعی ممکن است به آن مبتلا شوند.


سفر را بدون درآکولا تجربه کنید

تهران-ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات به هموطنان هشدار داد در هنگام مسافرت در فصل گرما به مناطق شمالی و جنوبی کشور، از له کردن حشره ای موسوم به درآکولا بر روی بدن خود پرهیز یا در صورت له کردن، از خاراندن یا دست زدن به سایر نقاط بدنتان خودداری کنید.


هر دام یا حیوان خانگی را به خانه راه ندهیم

تهران-ایرنا-حشره شناس و متخصص کنترل آفات به هموطنان هشدار داد بدون دانش در خصوص شرایط نگهداری حیوانات خانگی، اقدام به خرید و نگهداری حیوانات خانگی (خصوصاً سگ و گربه) نکنید چرا که کَک ها حشره های خونخواری هستند که در دام ها و حیوانات خانگی کمین کرده و به محض تماس با بدن انسان، ناقل بیماری های عفونی و روده ای می شوند.


افزایش دما و خطرات عقرب گزیدگی

تهران-ایرنا-حشره شناس و متخصص کنترل آفات به هموطنان هشدار داد کشور ما از لحاظ گزش‌های مرگبار که توسط مارها و عقرب‌ها صورت می‌گیرد دومین کشور جهان بعد از مکزیک است و سهم عقرب گزیدگی بیش از ۴ برابر مارگزیدگی است لذا با توجه به این که با افزایش دما خطرات عقرب‌گزیدگی بیشتر است مسافران مراقب نیش عقرب ها باشند.


سالک از بیماری های انگلی مناطق گرمسیری

تهران- ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات با بیان این مطلب که سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیماری سالک را یکی از ۱۰ بیماری مهم انگلی مناطق گرمسیری معرفی کرده‌ است، گفت: از عوامل شیوع این بیماری، بیماری پوستی که زخمی ماندگار بر دل مبتلایان باقی می گذارد، احداث اماکن مسکونی بدون بررسی های اکولوژیکی روی کلونی های جوندگان است.


قربانی ویروس تب کریمه کنگو نشویم

تهران-ایرنا-حشره شناس و متخصص کنترل آفات، در آستانه عید سعید قربان، به هموطنان هشدار داد به دلیل احتمال ابتلاء به ویروس تب کریمه کنگو، ضمن خودداری از خرید دام زنده (قربانی) بدون مهر دامپزشکی، از خوردن جگر خام یا گوشت درست پخته نشده اجتناب کنند.


قرص برنج، نابودگری دردناک است

تهران-ایرنا- متخصص آفت کش ها و کنترل آفات به هموطنان هشدار داد که استفاده از قرص برنج به منظور کنترل و از بین بردن آفات و حشرات موذی نه تنها مناسب نیست بلکه منجر به افزایش حوادث ناشی از مسمومیت و مرگ دردناک می شود در نتیجه از استفاده از قرص برنج در کنترل آفات خانگی پرهیز کنند.


عاملان بیماری، مگسانند گرد خوراکی

تهران- ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات با تاکید بر اینکه مگس خانگی یکی از مهمترین حشرات به عنوان ناقل مکانیکی باکتری­ ها، ویروس­ ها، تخم کرم­ ها و تک یاخته ­ها است، از هموطنان خواست برای بهسازی محیط و کنترل حشرات موذی مسائل بهداشتی را رعایت کنند.


گال از آن چه فکر می کنید به شما نزدیک تر است

تهران-ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات به هموطنان هشدار داد رعایت نکردن بهداشت فردی، فقر اقتصادی، جنگ و مکان­‌های پر جمعیت مانند سربازخانه­ ها، گرمخانه­ ها، کمپ­ های شبانه­ روزی در انتشار بیماری پوستی گال نقش اساسی دارند بنابراین با رعایت بهداشت فردی و محیطی و ممانعت از تماس با افراد به جنگ این بیماری که ۳۰۰ میلیون نفر را در جهان درگیر کرده است برویم.


نابودی میهمان‌های ناخوانده با رعایت نکات بهداشتی

تهران- ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات به هموطنان هشدار داد سوسری‌ها، حشراتی هستند که به علت زیست در مکان‌های آلوده، در دسته آفات مهم بهداشتی رده بندی می شوند که نمی‌توان آن ها را ریشه‌کن کرد، اما می‌توان با رعایت بهداشت محیطی از ورودشان به محل زندگی انسان‌ها و لانه گزینی جلوگیری کرد.


مراقب تخریب گران اقتصاد و جوندگان سرمایه انسانی باشیم

تهران-ایرنا- متخصص کنترل آفات شهری با تاکید بر این که موش‌ها، عامل اصلی خسارت‌های اقتصادی از جمله جویدن کابل‌های شبکه مخابرات و سایر تاسیسات شهری و همچنین ناقل بسیاری از بیماری های خطرناک به انسان هستند، گفت: کنترل این آفات همواره چالش های بسیار زیاد داشته و نیازمند فرهنگ سازی عمومی در حوزه سلامت شهری، عزم ملی و همکاری مناسب بین سازمان‌های ذی صلاح است.


چه کسانی در معرض ابتلا به بیماری‌های منتقله از گربه هستند؟

تهران-ایرنا- حشره شناس و متخصص کنترل آفات شهری به شهروندان هشدار داد: افراد مبتلا به ضعف سیستم‌های ایمنی، نابالغ ها بخصوص نوزادان، افراد مسن و افراد سرطانی تحت شیمی درمانی یا سایر داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های منتقله از گربه‌ها هستند.


قرص برنج؛ آفت‌کش یا آدم‌کش؟

تهران – ایرنا – طی پنج سال اخیر شاهد صعود تلفات قرص برنج در کشور بودیم و طبق آمار موجود ۵۱۳ فوتی در سال ۱۳۹۴ به ۹۱۹ فوتی در سال گذشته افزایش یافته، روندی که اطلاع‌رسانی همه جانبه از سوی نهادهای مرتبط برای آگاه‌سازی عمومی از مخاطرات این آفت‌کش را دوچندان کرده است.


۶۰ درصد بیماری‌های عفونی از حیوانات به انسان‌ها منتقل می‌شود

تهران – ایرنا – متخصص حشره‌شناسی گفت: حدود ۶۰ درصد بیماری‌های عفونی شناخته شده توسط حیوانات به انسان‌ها منتقل می‌شود، از این رو می‌توان گفت از هر چهار بیماری جدیدی که شیوع می یابد، سه بیماری منشا جانوری دارد.


پشه‌ها را ریز نبینیم

تهران – ایرنا – حشره‌شناس و متخصص کنترل آفات با تاکید بر اینکه پشه‌ها به عنوان مهم‌ترین ناقلان بیماریها، به طور میانگین سالانه جان دو میلیون نفر را در جهان می‌گیرند، گفت: در مورد انتقال ویروس کرونا توسط پشه‌ها تاکنون از سوی سازمان بهداشت جهانی هیچ موردی اعلام نشده است.


کدام گیاهان دور کننده‌های طبیعی حشرات هستند؟

تهران- ایرنا- برخی آفت‌شناسان و متخصصان کنترل آفت براین باورند که بعضی گیاهان دورکننده طبیعی حشرات به‌ویژه پشه‌ها درفصل تابستان هستند، براین اساس می‌توان از این گونه گیاهان برای دور کردن حشرات در منزل استفاده کرد. بنابراین می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد باشیم که گیاهان دورکننده حشرات، جایگزین برنامه‌های کنترل شیمیایی شوند.


کنه‌های آویزان در کمین طبیعت‌گردان

تهران – ایرنا – حشره شناس و متخصص آفات به دوستداران طبیعت و گردشگران مناطق طبیعی هشدار داد: در سفر به طبیعت و جنگل‌ها، به منظور جلوگیری از گزش کنه‌ها و در نتیجه انتقال بیماری‌های دامی به انسان مراقبت‌های لازم را به عمل آورند و در صورت گزش، با راهکار مناسب کنه را از پوست جدا کنند.


نقش درز انقطاع در سلامت شهروندان

تهران – ایلنا – درز انقطاع گرچه می‌تواند از برخورد دو ساختمان در هنگام زلزله جلوگیری کند، همچنین می‌تواند موجب دردسرهایی در محیط زندگی انسان‌ها شود.


“درآکولا” عامل تاول‌های پوستی مسافرتی

تهران – ایلنا – درآکولا یا همان پدروس نوعی سوسک تاول‌­زا است. وجود پدروس‌ها در ایران بیشتر از استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، فارس و خوزستان گزارش شده است.


جولان شپش در مهدهای کودک و مدارس

تهران – ایلنا – قطعی‌ترین راه تشخیص شپش، مشاهده رشک یا خود شپش در موهاست.


از عوارض گزش «ساس» چه می‌دانیم؟

تهران – ایرنا – حشره‌شناس و متخصص کنترل آفات شهری از «ساس» به عنوان یکی از خونخوارترین حشرات نام برد که که پس از گزش بدن و مکیدن خون فرد، افزون بر بروز علایم پوستی، عوارضی مانند افسردگی، کم خونی و طپش قلب و حتی اختلال در دید در او ایجاد کند.


این مقاله در حال بروزرسانی دائمی می باشد…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان