راه های دور کردن مگس میوه

مگس میوه با وجود اینکه شما  را مورد گزش و خونخواری قرار نمی دهند اما آزار دهنده می باشند؛ این حشرات را می توان از روی اندازه آن و رنگ چشمش شناخت (یک هشتم مگس خانگی و چشم های رنگی و اغلب قرمز رنگ) این مگس در اطراف میوه ، منابع غذایی دیگر یا زباله ها می بینید. شما ممکن است آنها را در اطراف زهکش ها نیز مشاهده کنید. با این حال ، آفت دیگری بنام مگس راه آب وجود دارد که در اطراف زهکش ها زندگی می کند. مگس های  سرکه ماده تمایل دارند تخم های خود را مستقیماً روی میوه بگذارند، آنها می توانند به راحتی باکتری ها را روی غذای شما پخش کنند و از این طریق شما را بیمار می کند  اما چند راه آسان برای دور کردن آن ها وجود دارد:

  1. محدود کردن منبع غذا چون آن ها در جست و جوی غذا هستند و اگر دسترسی به آن را محدود کنید دیگر شاهد این حشرات نخواهید بود، محدود سازی شامل موارد ساده ای مانند تمیز نگه داشتن محل نگهداری مواد غذایی، بسته بندی مواد غذایی پس از باز شدن و بیرون آوردن مرتب سطل ها می شود، هنگامی که سطل ها را بیرون آوردید، آنها را خوب پاک کنید و قبل از دوباره پر شدن مطمئن شوید که کاملاً خشک شده اند، بعد از صرف میوه حتما ظرف آن را کاملا تمیز کرده و خوب بشویید.
  2. با استفاده از تله آن ها را به دام بیندازید، به این صورت که چند تکه از میوه های رسیده را بردارید، آن را در یک ظرف بریزید ، قسمت بالایی آن را سلفون بکشید ، سپس چند سوراخ ریز در سلفون ایجاد کنید، از این طریق مگس ها خود را به میوه ها می رسانند اما نمی توانند از درون آن خارج شود و در تله گرفتار می شوند.
  3. از دور کننده های طبیعی مانند اسطوخودوس، میخک و لیمو استفاده کنید؛ مگس های میوه از بوی این مواد متنفرند این مواد در در کیسه ریخه و در جاهایی که این حشرات را مشاهده می کنید آویزان کنید، همچنین می تواند گیاه ریحان را در گلدان کاشته و در نزدیکی محل قرار دهید.

اگر روش های فوق کارساز نبود با شرکت کنترل آفات ورسا صنعت سبز تماس بگیرید تا راهنمایی لازم و توضیحات تکمیلی را به منظور کنترل و دفع مگس های میوه (مگس های خانواده تفریتیده) به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند و در صورت لزوم نیروهای متخصص جهت عملیات سمپاشی (سم پاشی) به محل اعزام می گردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان