پشه

پشه

پشه ها جز راسته دوبالان از رده حشرات و شاخه بند پایان می باشند.گونه های مختلفی از پشه وجود دارد که پشه خاکی، پشه آنوفل،پ شه کولکس از لحاظ بهداشتی و گزش دارای اهمیت است.

محل زندگی پشه ها

پشه ها بیشتر جاهایی که آب راکد برای تخم گذاری دارند یافت می شوند و چون جمعیت فرصت طلب هستند فصل بهار و پائیز که هوا مساعد تر است رشد جمعیت آن ها بیشتر می شود.

گزش پشه

گزش پشه ها فقط توسط پشه های ماده برای تامین پروتئین های لازم جهت تولید تخمک است که به صورت بر جستگی های درون سفید مایل به قرمز مشاهده می شوند که باعث خارش در موضع می شود که پس از یک روز به قهوه ای مایل به قرمز تغییر رنگ می دهند و بعد از چند روز به صورت خودبخودی بر طرف می شود.

گاهی در بعضی افراد گزش پشه باعث ایجاد سندروم اسکیتر می شود که بیشتر در کودکان اتفاق می افتد،در این بیماری ناحیه گزش دچار تورم درد و قرمزی می شود.

بعضی از گونه های پشه ها مانند پشه آنوفل ناقل بیماری های چون نیل غربی، تب زرد ، مالاریا و برخی از انواع عفونت مغزی (انسفالیت) می باشد.

پشه ها بیشتر جذب کدام گروه خونی می شوند

 در جواب اینکه پشه چه کسانی را نیش می زند باید گفت پشه به ترتیب بیشتر گروه های خونی Osec و Asec و Bsec و Ouns و Auns و Buns است. ( sec یا مترشحه : یعنی آنتی ژن های خونی در دیگر بافت های بدن وجود دارد، uns یا غیر مترشحه:یعنی آنتی ژن های خونی در دیگر بافت های بدن وجود ندارد).

راه های جلوگیری از گزش پشه

حتما برایتان این سوال ها پیش آمده برای اینکه پشه نیش نزند چه کنیم یا چه کنیم پشه سمتون نیاد یا چکار کنیم پشه بچه را نیش نزنه؛راحت ترین کار در صورت امکان از رفتن به محل تجمع پشه ها در غروب اجتناب کرد و در صورت لزوم از پماد های ضد گزش و تور های ضد گزش استفاده شود؛همچنین مصرف ویتامین ب 1 باعث می شود طعم خون شما را برای پشه تغییر دهند و پشه ها کم تر جذب پوست شما شوند البته این مورد توصیه نمی شود مگر اینکه ویتامین را برای درمان استفاده می کنید.

درمان گزش پشه

برای اطلاع از درمان قرمزی جای نیش پشه و درمان نیش پشه در کودکان و درمان ورم نیش پشه و پشه گزیدگی چشم و پماد برای از بین بردن جای نیش پشه به مطلب گزش مراجعه فرمایید.

مبارزه با پشه،کنترل پشه و سم پاشی پشه (سمپاشی پشه)

پشه از جمله حشراتی هست که به خاطر محیط و فیزیولوژی حشره حتی با قوی ترین سم پشه و بهترین سم برای پشه به راحتی و بدون نیروهای متخصص در این زمینه قابل کنترل نمی باشد بدین جهت شرکت ورسا صنعت سبز با داشتن سم مخصوص پشه و سم پشه کش قوی و جدید ترین راهکار ها در خدمت مشتریان عزیز برای کنترل این حشره می باشد.

سم گیاهی برای پشه و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان