هزارپا چیست

همانطور که از نام آن پیداست پا های متعدد دارد و آهسته حرکت می کند .

رده بندی هزارپا

این جانور جزء شاخه بندپایان، رده Diplopoda می باشد.

شکل ظاهری هزار پا

بدن قطعه قطعه ای دارد. به غیر از سه قسمت اول بدن (که هر کدام یک جفت پا دارند) و سر و دم ، تمام قسمتهای بدن باقی مانده دارای دو جفت پا هستند. تعداد قطعات بدن در گونه های مختلف متفاوت است. بیشتر گونه ها قهوه ای یا سیاه هستند. هزارپاهای با رنگهای روشن بیشتر احتمال دارد که مواد دفع کننده یا سمی برای دفاع ترشح کنند.

محل زندگی هزارپا

این بندپا موجودی خاک زی است که در مناطق معتدل و استوایی یافت می شود.

تغذیه هزارپا

اکثریت گونه های این جانور پوسیده خوار هستند و از برگ های پوسیده و دیگر مواد پوسیده تغذیه می کنند . تعداد کمی از آنها گیاهان زنده می خورند و برخی نیز ممکن است گوشتخوار یا همه چیز خوار باشند.

تولید مثل در هزارپا

هزار پا ها تخم گذارند و پس از جفت گیری هزارپای ماده تخم گذاری می کند، برخی گونه ها جهت تخم گذاری لانه سازی می کنند.

آسیب های هزارپا

هزارپا آسیب خاصی نمی رساند فقط نوع برگ خوار ممکن است به گیاهان آپارتمانی آسیب برساند.

هزارپا در منزل

هزارپا به دنبال نامساعد شدن شرایط بیرون به درون خانه ها هجوم می آورد.

تفاوت صدپا با هزارپا

موجودات شبیه هزارپا می باشند، با این تفاوت که بدن آن ها در جهت پشتی-شکمی پهن شده است و هر بند بدن آن ها یک زوج پا و یک زوج منفذ تنفسی دارد، همچنین صدپا گزش دارد در صورتی که هزارپا ندارد.

کنترل هزارپا

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود.

سم گیاهی برای هزارپا

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *