مورچه Ant

رفتار ها و عادات مورچه

مورچه ها توانایی قابل توجهی برای سازگاری با شرایط محیطی به جز قطب شمال و چند جزیره دارند. سازماندهی اجتماعی و سازگاری، مهمترین عوامل موثر در موفقیت جهانی و تاثیر در بسیاری از اکوسیستم ها بوده است. مورچه ها در بسیاری از مناطق می ­توانند دوام بیاورند. این مناطق می ­تواند بیابان های خشک، مرطوب و یا حتی مناطقی که به طور دوره ای سیل زده می­ شوند باشد!

تغذیه مورچه

مورچه ها به خاطر باکتری های تجزیه کننده سلولز در سیستم گوارشی خود از هر ماده به خصوص مواد با منشاء چوب، مواد قندی و لاشه جانوران تغذیه می کنند.

چرخه زندگی مورچه

گزش مورچه

گزش مورچه های دروگر و مورچه های آتشین، باعث ایجاد علائم ناخوشایند و دردناکی در پوست شده و گاهی واکنش های شدید آلرژیک را به دنبال می آورد.

مورچه های بالدار

بالدار شدن مرحله ای از زندگی مورچه ها است که اغلب آن ها قبل از رسیدن به آن مرحله می میرند.

کاربرد مورچه ها در علم بیونیک و الگوریتم کلنی مورچگان

الگوبرداری از رفتارها و عادات بسیاری از موجودات در طبیعت، پایه‌ی بسیاری از روش‌های تحقیقی بشر بوده است. شاید یکی از عجیب‌ترین و جالب‌ترین این رفتارها، رفتار اجتماع مورچه‌ها به صورت یک مجموعه‌ی هماهنگ در زندگی گروهی آن‌ها است. مجموعه‌ی مورچه‌ها به صورت هماهنگ، رفتارهایی را از خود نشان می‌دهند که در حکم یک الگوریتم برای برطرف کردن بسیاری از نیازهای طبیعی آن‌ها به کار می‌رود. از جمله‌ی این رفتارهای شگفت‌انگیز، توانایی یک مورچه برای یافتن کوتاه‌ترین مسیر عبوری می‌باشد که با همکاری سایر اعضای اجتماعی مورچه‌ها صورت می‌گیرد. در اوایل دهه‌ی نود، اولین تلاش‌ها برای بهره‌برداری از این رفتار مورچه‌ها در ذهن برخی محققان شکل گرفت. از آن زمان، ایده‌های گوناگون برای کاربردی کردن این رفتارها صورت پذیرفته است. بهینه‌یابی توسط کلنی مورچه‌ها یکی از این نتایج و موفق‌ترین روش حال حاضر بر پایه‌ی رفتار مورچه‌ها محسوب می‌شود. این الگوریتم‌ها در اشکال مختلف و نام‌های گوناگون تحت عنوان کلی ACO در حال گسترش است. نگارنده کتاب حاضر را در این راستا و طی چهار فصل با این عناوین نگاشته است: از مورچه‌های واقعی تا مورچه‌های مصنوعی، روش ابتکاری بهینه‌یابی با کلونی مورچه‌ها، الگوریتم‌های ACO برای مساله‌ی فروشنده و دوره‌گرد، و تئوری بهینه‌یابی با کلنی مورچه‌ها.

کنترل و سم پاشی حشره

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود.

سم گیاهی برای مورچه و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان