سوسک های آرد (سوسک های برنج)


سوسک های آرد (سوسک های برنج)

سوسک آرد چیست

 این سوسک ها جزء آفات انباری می باشند و در کارخانه ها و انبار های آرد به فراوانی یافت می شوند و از اعضای سوسک های جنس Tribolium یا Tenebrio می باشند.

رده بندی

این جانور جزء شاخه بند پایان، رده حشرات، راسته قاب بالان، خانواده Tenebrionidae و جنس تریبلیوم می باشد که گونه های زیادی دارد که مهم ترین آن ها castaneum & destructor ،confusum می باشند.

تغذیه سوسک های آرد

این سوسک ها به محصولات دانه ای ذخیره شده مانند آرد، غلات، برنج، وعده های غذایی، کراکر، لوبی، ادویه، ماکارونی، مخلوط کیک، غذای خشک حیوان خانگی، گل خشک، شکلات، آجیل، دانه ها و حتی حیوان های خشک شده موزه حمله می کنند.

چرخه زندگی

این سوسک ها می توانند در تمام طول سال در مناطق گرم تولید مثل کنند. چرخه زندگی از 40 تا 90 روز طول می کشد و بزرگسال می تواند سه سال عمر کند. همه اشکال چرخه زندگی ممکن است همزمان در محصولات غلات آلوده وجود داشته باشد.

اختلاف مرفولوژیکی از لحاظ شاخک در ۲ گونه معروف تریبولیوم
 (سمت راست Tribolium confusum سوسک گیج آرد و سمت چپ Tribolium castaneum سوسک قرمز آرد)

مراحل لارو، شفیره و بالغ سوسک قرمز آرد

چرخه زندگی سوسک آرد

کنترل و سم پاشی حشره

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در مرحله اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود

سم گیاهی برای سوسک آرد و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان