سوسری نوار قهوه ای یا سوسری لوازم برقی (سوسک نوار قهوه ای)


سوسری نوار قهوه ای یا سوسری لوازم برقی (سوسک نوار قهوه ای)

سوسری نوار قهوه ای چیست

سوسری نوار قهوه ای یا Brown Banded Cockroach با نام علمی Supella longipalpa جزء شاخه  بندپایان رده حشرات، راسته Blattodea و خانواده Ectobiidae می باشد. به این  سوسری به اشتباه سوسک نوار قهوه ای نیز می گویند.

تخم گذاری و چرخه زندگی و طول عمر سوسری

چرخه زندگی سوسری شامل سه مرحله مجموعه تخم، نمف و بالغ است.

ماده ها مجموعه تخم رشد یافته را 24 تا 36 ساعت در نوک شکم خود حمل می کنند و پس از سفت شدن آن، آن را در بیرون رها می کنند.

طول عمر این حشره وابستگی شدیدی به دما دارد به طوری که در دمای 25 درجه سوسک بالغ فقط 60 روز عمر می کند و 124 روز طول می کشد تا تخم تبدیل به سوسک بالغ شود و در دمای 33 درجه طول عمر آن به 80 روز افزایش می یابد و 80 روز در طول می کشد تا تخم تبدیل به سوسک بالغ شود و در این دما ( 33 درجه) حدود 13 مجموعه تخم تولید می کند.

تفاوت بالغ های نر با ماده

نر ها بزرگ تر از ماده ها هستند و توانایی پرواز دارند ولی ماده به نسبت نر ها مقاومت بیشتری دارند. در جنس نر بال تمام شکم را پوشانده ولی در ماده فقط بال بخشی از شکم را می پوشاند (بال در نر ها بزرگتر است). باند قهوه ای شکم در سوسری ماده بزرگتر از جنس نر می باشد.

اندازه و شکل نمف

وجود دو نوار رنگ روشن در پشت حاشیه خلفی بخش دوم قفسه سینه نمف آن ها را از دیگر سوسری ها (خصوصا سوسری آلمانی یا همان سوسک ریز) ها متمایز می کند.

سوسری نوار قهوه ای چه آسیب هایی می تواند برساند

این سوسری عوامل انتقال بیماریهای میکروبی و انگلی (در صورت داشتن تماس با آلودگی) می توانند باعث آلرژی در انسان شوند.

روش تشخیص حشره

این سوسری ها بیشتر در لوازم برقی (خصوصا قدیمی) در آشپزخانه ها و انبار ها یافت می شود و از لحاظ ظاهر بسیار شبیه به سوسری آلمانی (سوسک ریز) می باشد و تنها تفاوت که می توان آن را از سوسری آلمانی تشخیص داد وجود نوار تیره است به خاطر همین به این نام شناخته می شود.

کنترل و سم پاشی (سمپاشی) حشره

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن ساس در برابر سموم می شود

سم گیاهی برای سوسری نوار قهوه ای و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان