سمپاشی مگس خانگی با تیم تخصصی + مشاوره رایگان


سمپاشی مگس خانگی با تیم تخصصی + مشاوره رایگان

با مگس خانگی متاسفانه همه آشنا هستیم سماجت این حشره و آزار و اذیت آن و کثیف بودنش بارها ما را عصبی کرده است و اگر به دنبال راهی برای از بین بردن و سمپاشی مگس خانگی هستید ادامه این نوشته را مطالعه کنید:

رده بندی مگس خانگی

مگس خانگی با نام های انگلیسی: house fly, house-fly or common housefly و با نام علمی: Musca domestica جزء شاخه بندپایان، رده حشرات، راسته دوبالان و خانواده مگس های خانگی Muscidae می باشد.

مگس خانگی Musca domestica

شکل، اندازه و رنگ مگس خانگی

طول این حشرات 6 تا 9 میلی متر می باشد و رنگ بدن حشره بالغ خاکستری روشن تا تیره بوده و بر پشت سینه اش 4 نوار طولی سیاه رنگ وجود دارد. بدن لاروی که از تخم خارج می شود 12- بندی، مخروطی شکل و سفید تا سفید شیری رنگ است. به لارو مگس ها ماگوت (Maggot) می گویند.

تصویر حشره بالغ (Adult) و لارو مگس خانگی (Maggot)

تغذیه مگس خانگی

مگس های نر و ماده از مواد متنوعی چون: غذا های انسان، شکر، شیر، اجساد در حال فساد، مدفوع و استفراغ تغذیه می کنند و از این رو شباهت زیادی به سوسری ها دارند. در هنگام تغذیه، مگس ضمائم دهانی خود را به سمت پایین کشیده و بر روی غذا قرار می دهد؛ ولی روش تغذیه بستگی به حالت فیزیکی غذا دارد. لارو ها از مایع تجزیه شده در اثر فساد مواد تغذیه می کنند.

در لارو مگس های خانگی (ماگوت) قطعات دهانی (آرواره های لارو مگس) در قسمت ابتدای بدن (قسمت نوک تیز) و سوراخ های تنفسی در انتها بدن (قسمت پهن و گرد) قرار دارد.

تیپ قطعات دهانی در مگس خانگی لیسنده می باشد

چرخه زندگی مگس خانگی

مگس خانگی دارای چهار مرحله تخم، لارو، شفیره یا پوپاریوم (Pupae) و حشره بالغ است. حشره ماده در طول زندگی خود در 5 تا 6 نوبت تخم گذاری می کند و در مجموع 500 تا 1000 تخم می گذارد. تخم ها ظرف مدت 6 تا 12 ساعت تفریخ می شوند البته این مدت در هوای سرد طولانی تر است.

نر و ماده مگس خانگی

چرخه زندگی مگس خانگی

آسیب های مگس خانگی

مگس های خانگی به عنوان ناقل مکانیکی چون با مواد غیر بهداشتی چون زباله، مدفوع، استفراغ در ارتباط هستند می توانند بیماری های مختلفی چون: فلج اطفال، تراخم، حصبه، وبا و … را به انسان منتقل کنند.

شفیره مگس خانگی یا پوپاریوم (Pupae)

روش مبارزه و سمپاشی مگس خانگی

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در گام اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن، در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سمپاشی مگس خانگی به صورت اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود.

سم گیاهی برای از بین بردن مگس خانگی و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید برای اطلاع از زمان و قیمت سمپاشی مگس با شماره 02166036378 تماس  بگیرید.

3 دیدگاه

  • مرسی بابت اطلاع رسانیتون و مطالب مفیدتون
    خیلی خوبه که برای سمپاشی مگس از سموم گیاهی استفاده میکنید👌👌👍👍

  • برای مبارزه با مگس از کارت زرد استفاده میکردیم چندان تاثیری روی مگس ها نداشت
    با سمپاشی که برای مبارزه با مگس در محل کارمون انجام دادین مگس ها کمتر شدن.

    • سلام. بسیار عالی. اگر آلودگی به مگس کم باشد و یا اگر نخواهند از سم برای مبارزه با مگس استفاده کنن استفاده ار کارت رزد برای مبارزه غیر شیمیایی با مگس هم روش مناسبی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان