زنبور قاتل آسیایی، ششمین کشنده بی رحم

در فضای جنگل گویی به یکباره سکوتی حکم فرما می­شود. همه حشرات ریز و متوسط و حتی درشت از ترس پا به فرار می­گذارند. در این هنگام است که زنبور قاتل آسیایی وارد جنگل می­شود.

 حشراتی مخوف با نام علمی  Vespa mandarinia که جایگاه ششم حشرات فوق العاده خطرناک را به خود اختصاص داده اند. آنها با حس بویایی خود حضور یک کندوی زنبور عسل را در نزدیکی خود احساس کرده اند. در فصل بهار ملکه این زنبورهای غول پیکر ظاهر می­شوند و در منطقه توخالی نزدیک ریشه کلنی خود را بنا می­کنند و ارتشی از زنبورهای غارتگر را وارد جنگل می­کنند.

زنبور پیشاهنگ این قاتلین به سمت کندوی زنبور عسل رفته و بدون هیچ تردیدی خبر از یک جنگ سخت را می­دهد. زنبورهای عسل  در این هنگام خطر را احساس می­کنند و به دفاع از کلنی خود می­پردازند. اما زنبورهای قاتل با آرواره های خود آنها را قطعه قطعه می­کنند.دفاع جانانه زنبورهای کارگر، مهاجمان ها را دور می­کند. اما فرمون اعلام جنگ توسط زنبورهای پیشاهنگ آزاد می­شود تا دیگر لشکریان را فرا بخوانند. خیلی زود، ده ها مهاجم یکی پس از دیگری وارد صحنه می­شوند.

در اینجاست که جنگ اصلی زنبورها با یکدیگر آغاز شده است. زنبورهای قاتل آسیایی به عنوان امپراتور زنبورها، جثه ای 5 تا 6 برابر بزرگتر از زنبورعسل دارند. این زنبورها قدرتی مرگبار و دارای زهری با قابلیت هضم بافت ها را دارند و در هر دقیقه می­توانند 40 زنبورعسل کارگر را بکشند. پس از زخمی شدن زنبورهای کارگر زنبور قاتل مجددا با احتیاط به آنها نزدیک می­شود و ضربه نهایی را وارد می­کند تا از مرگ آنها مطمئن شود. زنبورهای عسل بسیاری از دروازه کندو در برابر این مهاجمین محافظت می­کنند. این از جان گذشتگی با هدف محافظت از لاروهای در حال رشد زنبورعسل است ،که نسل آینده را ایجاد می­کنند.  اگر این زنبورهای بی رحم دستشان به لاروهای زنبور عسل برسد، لاروها را از حجره های خود بیرون می­کشند و آنها را قطعه قطعه می­کنند. زنبورهای عسل بی وقفه زنبورهای قاتل را از دروازه ورودی بیرون می­اندازند و به آنها اجازه ورود داده نمی­شود. اما این مهاجمین سمج تر از این حرفا هستند!در این هنگام است که آنها آخرین ضد حمله را عملی می­کنند. ده ها زنبورعسل انتحاری به زنبورهای قاتل می­چسبند و با تولید گرمای شدید باعث مرگش می­شوند. پس از 3 ساعت کشتار حدود 30 درصد از کلنی زنبورعسل از بین می­رود و ضعیف تر می­شود.

این زنبورهای قاتل زنبورهای عسل کشته شده اما تازه را سوا می­کنند و سرشان را از قفسه سینه جدا کرده. این زنبورهای عسل نگون بخت را می­جوند و به صورت خمیری در می­آورند و به سمت لانه خود رهسپار می­شوند. آنها با دستی پر به سمت لاروهای گرسنه شان می­روند و آنها را سیر می­کنند.

تهیه و تدوین در واحد تحقیق و توسعه شرکت ورسا صنعت سبز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *