برگر با طعم طوفان مگس

شما احتمالا برگر گوشت گوساله و یا برگر گیاهی خورده اید. اما شرط می­بندیم که شما هیج وقت برگر مگس نخورده اید. این برگر ها فقط در آفریقا توسط مردم محلی درست می­شود که به اصطلاح به این غذاها کیک کنگو هم میگویند.

در دریاچه ویکتوریا بزرگترین دسته های مگس در جهان که شامل تریلیون ها تریلیون لارو هستند، پس از تکمیل رشد در رسوبات کف این دریاچه، آماده خروج می­شوند در این هنگام است که اتفاقات عجیبی در این مکان می­افتد.

این حشرات با نام علمی Chaoborus edulis برای جفت گیری رقصی را آغاز می­کنند و ستون هایی متراکم از انبوه جمعیت این مگس ها به یک باره از کف دریا به آسمان فوران می­کند. این ستون ها 10 تا 32 مایل ارتفاع دارد و از دور مانند جریان عمودی دود به نظر می­رسند.

جمعیت این مگس ها با جریان باد به سمت خشکی هدایت شده و هر سطحی را از جمله گیاهان و دیوار خانه ها را می­پوشاند. این مگس ها بسیار شگفت انگیز هستند. آنها می­توانند بیش از هزار بار در ثانیه بال بزنند و یا در دمای زیر 160 درجه فارنهایت زنده بمانند. ساکنان محلی این دریاچه نمی­توانند از این منبع سرشار پروتئین بگذرند و سبد ها و یا قابلمه های خود را مرطوب می­کنند و آنها را در هوا دورانی می­چرخانند. در این هنگام است که هزاران مگس کوچک به این قابلمه ها می­چسبند.

مردم محلی این مگس ها را جمع آوری می­کنند و آنها را آنقدر می­فشارند که به صورت یک کیک و یا بهتر است بگوییم برگر دربیایند و آنها را در روغن فراوان سرخ می­کنند. هر برگر حاوی 500000 مگس بوده که 7 برابر یک همبرگر گوشت گوساله دارای پروتئین است. آنها این غذا را به یک سنت تبدیل کرده اند و تا جایی که می­توانند از وجود این حشرات استفاده می­کنند. با وجود تبدیل شدن این مگس ها به برگر و یا کیک هیچ نگرانی از این بابت که آنها تمام شود وجود ندارد. علاوه بر ساکنین محلی گروه های پرندگان هم هستند که هر ماه به سمت این دریاچه برای خوردن غذای رایگان سفر می­کنند.

به گزارش بعضی از منابع (دیلی استار) این گروه ها بسیار بزرگ هستند،  به طوری که گزارش شده کسانی که بی خبر در مسیر آنها قرار می­گیرند خطر خفگی در آنها بسیار زیاد است.

تهیه و تدوین در واحد تحقیق و توسعه شرکت ورسا صنعت سبز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *