سم پاشی (سمپاشی) علیه سوسری نوار قهوه ای Brown-banded cockroach با نام علمی Supella longipalpa و نام های مستعار سوسک ریز، سوسک نوار قهوه ای، سوسک پالپ دراز و سوسک لوازم برقی به روش ذیل می باشد:

  1. ابتدا با استفاده از سموم بهداشتی مخصوص سوسک ریز طبق و دستورالعمل نوشته شده برروی بروشور مصرف سم، میزان مشخصی از سم توصیه را با آب سرد رقیق نموده و سپس داخل سمپاش (سم پاش) بریزید.
  2. سر نازل سمپاش (سم پاش) را بر روی حالت پخش (زاویه پاشش 45 تا 90 درجه) قراردهید.
  3. دور تا دور محل مورد نظر (خصوصا آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و حمام) سمپاشی (سم پاشی) را بصورت نواری با عرض 15 الی 30 سانتی متر سمپاشی (سم پاشی) نمایید.
  4. سپس سر نازل سمپاش (سم پاش) را در حالت سوزنی (تیز یا مستقیم) قرار دهید.
  5. پشت و داخل کابینت ها خصوصا محل لولا ها، زیر سینک آشپزخانه، خروجی آبروهای آشپزخانه به ویژه خروجی فاضلاب ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، پشت روشویی سرویس های بهداشتی، پشت و دور تا دور توالت فرنگی، دور تا دور درب سرویس های بهداشتی و سایر درزها و شکاف های موجود در قسمت های مرطوب و تاریک مکان اجرای عملیات را سمپاشی (سم پاشی) نمایید.
  6. با توجه به علاقه و نفوذ این سوسری ها به داخل لوازم برقی در آشپزخانه‌ ها و انبار ها، می بایست برای شناسایی وسایل آموده نظیر ماکرو ویو ابتدا از اسپری آماده مصرف حشره کش ها استفاده نمایید و در صورت رویت خروج سوسری (که نشان از آلوده بودن دستگاه است) سپس نسبت به استفاده از روشی مناسب برای مبارزه با این سوسری در وسایل برقی نظیر اژل گذاری اقدام نمایید.
  7. برای کسب موفقیت و اطمینان از موثر بودن سمپاشی (سم پاشی)، الزامیست سم  پاشی (سمپاشی)  و ژل گذاری را 14 روز بعد به همین طریق مجددا تکرار نمایید.
  8. ضمنا به منظور رسیدن به نتیجه مناسب می توانید کلیه موارد ذکر شده در بند 5 را نیز با ژل سوسک کش ژل گذاری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *